TVRON.ME
Digi 24

Digi 24 Live Online

LIVE Știrile dimineții
📥 DESCARCĂ GRATUIT APLICAȚIA TV PENTRU ANDROID
07:00 – 07:59 Acum
Știrile dimineții
08:00 – 08:59 Urmează
Știrile dimineții
Afișează tot programul TV Ascunde programul TV
09:00 – 09:59 Mai târziu
Agro Jurnal
Agro Jurnal îşi propune să aducă în prim-planul discuţiei publice problemele agriculturii româneşti. Echipa Digi24 va fi în mijlocul agricultorilor, pentru a vă ține la curent cu reuşitele, dar şi cu obstacolele pe care le întâmpină fermierii români.
10:00 – 10:29 Mai târziu
Știrile dimineții
10:30 – 10:59 Mai târziu
Roboost
11:00 – 11:29 Mai târziu
Știrile dimineții
11:30 – 11:59 Mai târziu
2.0 Gadget
Urmărește materiale interesante despre noutăți din tehnologie, cele mai noi gadgeturi, telefoane, tablete, laptop-uri sau calculatoare, noutăți din gaming și internet. Fii la curent cu cele mai noi aplicații mobile, roboți și alte gadgeturi ale viitorului.
12:00 – 12:29 Mai târziu
Știrile amiezii
12:30 – 12:59 Mai târziu
Cu mintea deschisă
„Cu mintea deschisă” explorează, din perspectivă psihologică, întrebările și provocările cu care ne confruntăm zi de zi, oferind răspunsuri practice și soluții pentru viața cotidiană. Andreea Brașovean și psiholog dr. Raluca Anton – specialist cu vastă experiență în domeniu – caută in fiecare dintre ediții conversații autentice despre emoții, relații, bani, sănătate, gestionarea stresului sau autocunoaștere. Emisiunea reunește, într-un cadru relaxat, sfaturi validate științific și exemple ușor de aplicat, pentru o viață mai echilibrată și o mai bună înțelegere de sine.
13:00 – 13:29 Mai târziu
Știrile amiezii
13:30 – 13:59 Mai târziu
Cake break
14:00 – 14:59 Mai târziu
Știrile amiezii
15:00 – 15:59 Mai târziu
Știrile amiezii
16:00 – 16:29 Mai târziu
Știrile zilei
16:30 – 16:59 Mai târziu
Grija la maximum
Emisiunea se concentrează pe sănătate, prevenție și un stil de viață echilibrat.
17:00 – 17:29 Mai târziu
Știrile zilei
17:30 – 17:59 Mai târziu
Planeta ești tu!
Într-un format dinamic de o oră, emisiunea va aduce în atenție provocările schimbărilor climatice. Orice om simte direct efectul schimbărilor climatice, cu toții devenim, mai devreme sau mai târziu, victimele poluării din marile oraşe sau ale fenomenelor meteorologice extreme. Scopul acestei emisiuni este de a-i ajuta pe telespectatori să conştientizeze pericolele văzute şi nevăzute, dar și să contribuie la micile schimbări de comportament care fac diferența. \nModerator - Teodora Tompea.
18:00 – 18:59 Mai târziu
Știrile zilei
19:00 – 19:29 Mai târziu
Știrile serii
19:30 – 19:59 Mai târziu
Focus România
Focus România este o emisiune de reportaj care, în fiecare duminică, de la 19:30, vă arată România așa cum e ea, cu bune și rele. Prezentator: Ioana Ciurlea.
20:00 – 22:59 Mai târziu
Jurnalul de seară
Dominantele actualităţii plus opiniile invitaţilor Digi24. O emisiune prezentată de Cosmin Prelipceanu.
23:00 – 23:59 Mai târziu
Știrile serii
00:00 – 00:59 Mai târziu
Digipedia
Emisiunea Digipedia ne invita la discutii pe marginea celor mai noi si mai fascinante documentare difuzate la DIGI World, incepand cu orele 20:00. Cele mai noi serii de stiinta sunt comentate aici. Fie ca vorbim despre ultima misiune a navetei spatiale Atlantis sau despre cum se reconstruieste un dinozaur, la DIGIPEDIA, specialistii - oameni de stiinta, exploratori, jurnalisti – vin si ne explica totul.
01:00 – 01:59 Mai târziu
Agrojurnal
02:00 – 02:29 Mai târziu
Grija la maximum
02:30 – 02:59 Mai târziu
Planeta ești tu
03:00 – 05:49 Mai târziu
Ediție specială 20-22
05:50 – 06:59 Mai târziu
Știrile dimineții
07:00 – 07:59 Mai târziu
Știrile dimineții
08:00 – 08:59 Mai târziu
Știrile dimineții
09:00 – 09:59 Mai târziu
Știrile dimineții
10:00 – 10:59 Mai târziu
Știrile dimineții
11:00 – 11:59 Mai târziu
Știrile dimineții
12:00 – 12:59 Mai târziu
Știrile amiezii
13:00 – 13:59 Mai târziu
Știrile amiezii
14:00 – 14:59 Mai târziu
Știrile amiezii
15:00 – 15:59 Mai târziu
Știrile amiezii
16:00 – 16:59 Mai târziu
Știrile zilei
17:00 – 17:59 Mai târziu
Știrile zilei
18:00 – 18:29 Mai târziu
Ediție specială
Află cele mai importante știri ale momentului din România, dezbătute pe larg de invitații din platou. Vezi reportaje exclusive despre problemele politice, economice sau sociale ale României.
18:30 – 18:59 Mai târziu
Business Club
Economia pe înţelesul tuturor! Această emisiune descifrează publicului larg tainele economiei şi ale lumii afacerilor.
19:00 – 19:59 Mai târziu
Ediție specială
Află cele mai importante știri ale momentului din România, dezbătute pe larg de invitații din platou. Vezi reportaje exclusive despre problemele politice, economice sau sociale ale României.
20:00 – 22:59 Mai târziu
Jurnalul de seară
Dominantele actualităţii plus opiniile invitaţilor Digi24. O emisiune prezentată de Cosmin Prelipceanu.
23:00 – 23:59 Mai târziu
Știrile serii
00:00 – 00:59 Mai târziu
Știrile serii
01:00 – 03:59 Mai târziu
Jurnalul de seară
04:00 – 04:29 Mai târziu
Roboost
04:30 – 04:59 Mai târziu
Cu mintea deschisă
05:00 – 05:49 Mai târziu
Ediție specială 19:00
05:50 – 06:59 Mai târziu
Știrile dimineții

Digi 24 Live - Excelență în Jurnalism și Știri Obiective în Direct

Lansat la 1 martie 2012 de către grupul RCS & RDS, postul Digi 24 HD s-a impus rapid ca un standard de profesionalism în peisajul media românesc. Cu o misiune clară de a furniza informații documentate și echilibrate, acest canal TV de știri oferă o acoperire extinsă a evenimentelor interne și internaționale. Prin aceste transmisiuni tv live, stația aduce în fața publicului analize politice riguroase, noutăți economice și sociale, reușind să câștige respectul industriei prin imparțialitate și printr-o prezentare vizuală modernă, susținută de tehnologie de emisie de ultimă generație.

Grila de Programe: Jurnalul de Seară și Dezbateri de Calitate

Varietatea regăsită în program tv la Digi 24 include emisiuni emblematice care au fidelizat o audiență exigentă, precum „Jurnalul de Seară”, „Imparțial” sau analizele tăioase din „Cap Limpede”. Grila este structurată pentru a oferi informație brută în timp real, dar și context prin interviuri cu personalități marcante și documentare educative. Consultând lista pentru Digi 24 program azi, telespectatorii pot descoperi buletine de știri actualizate din oră în oră, segmente dedicate culturii și sportului, dar și rubrici utile precum „Pastila de Limbă”. Fiecare program difuzat în direct este calibrat pentru a oferi o perspectivă completă asupra actualității, eliminând senzaționalul inutil în favoarea faptelor verificate.

Vizionare Online și Streaming Gratis prin Platforma Digi24.ro

Adaptat perfect cerințelor erei digitale, postul poate fi urmărit cu ușurință prin soluțiile de televiziune online oferite pe platformele oficiale. Utilizatorii au posibilitatea de a accesa Digi 24 live direct pe internet prin intermediul site-ului [Digi24.ro](https://www.digi24.ro) sau prin aplicația [Digi Online](https://www.digionline.ro), beneficiind de un streaming gratis stabil și de înaltă definiție. Această facilitate permite vizionarea Digi 24 online pe smartphone, tabletă sau laptop, oferind acces instantaneu la informație de calitate indiferent de locație. Accesibilitatea în direct prin mediul virtual garantează că știrile de ultimă oră sunt la doar un click distanță, asigurând o experiență multimedia fluidă pentru publicul din țară și din diaspora.

Impactul Digi 24 în România și Angajamentul pentru Adevăr

Rolul jucat de Digi 24 România în industria media este susținut de încrederea telespectatorilor în acuratețea informațiilor prezentate. Verificând periodic secțiunea program tv actualizată, publicul poate planifica momente de informare utilă, vizionând dezbateri care disecă cele mai importante decizii politice și economice. Angajamentul pentru o calitate audio-vizuală superioară în fiecare transmisiune live online confirmă statutul de canal de referință în furnizarea de conținut premium. Prin integrarea difuzării prin cablu și satelit cu opțiunile moderne de streaming live online, postul reușește să rămână un lider de opinie, dedicat transparenței și educației civice.

Întrebări frecvente despre Digi 24

Cum funcționează stream-ul Digi 24 live și gratuit?

Pe platforma TVRON poți viziona Digi 24 direct în browser, fără a fi necesar un cont sau un abonament plătit. Playerul nostru integrează surse multiple de transmisie, oferindu-ți posibilitatea de a selecta manual fluxul video potrivit în funcție de viteza conexiunii tale la internet.

Pe ce dispozitive pot urmări transmisiunea canalului?

Playerul web este complet optimizat și compatibil cu orice ecran. Poți urmări în direct Digi 24 pe telefon, tabletă, laptop, calculator sau Smart TV. Tot ce trebuie să faci este să deschizi browserul tău obișnuit, fără nicio instalare suplimentară.

Există o aplicație TVRON oficială pentru Android?

Da! TVRON pune la dispoziție o aplicație nativă și gratuită pentru Android. Din interiorul aplicației poți accesa rapid orice canal TV din grila noastră, inclusiv Digi 24, totul într-o interfață optimizată perfect pentru dispozitive mobile.

Descarcă Aplicația Android (.APK)